top of page

Katarzyna Koziorz

Aktorka, tancerka, choreografka i nauczycielka tańca. Absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Swoją przygodę z teatrem rozpoczęła w 2006 roku kiedy przyłączyła się do Autorskiego Teatru Ruchu „WamPa” w Tychach. Należała również do formacji tańca jazzowego D way of Life prowadzonego przez Dominikę Cybulską. Umiejętności z zakresu tańca współczesnego i klasycznego zdobywała zarówno podczas studiów na Wydziale Teatru Tańca jak i uczestnicząc w licznych warsztat zarówno o wymiarze ogólnopolskim jak i międzynarodowym.  Występowała w spektaklach m.in. Jacka Przybyłowicza, Jana Peszka, Sebastiana Majewskiego, Macieja Kuźmińskiego,  Rafała Urbackiego, Magdaleny Piekorz i Mariusza Trelińskiego. Laureatka nagrody “Ale aktor!” przyznanej przez ZASP za rolę Morfiny w spektaklu Circus Kafka w reżyserii Michała Walczaka. Od 2018 roku współpracowała z Wrocławskim Teatrem Tańca.

Współpracowała z Teatrem Żydowskim, Teatrem Rampa w Warszawie i kolektywem Connecting Arts. Bierze również udział w wielu niezależnych projektach artystycznych oraz zajmuje się prowadzeniem regularnych zajęć z zakresu tańca jazzowego i klasycznego oraz warsztatów z techniki tańca współczesnego i partnerowania.

 

Obecnie można ją oglądać na deskach Warszawskiej Opery Kameralnej (“Orfeusz i Eurydyka”) i Teatru Wielkiego Opery Narodowej (“Moc przeznaczenia”, “Król Roger”, “Peter Grimes”).

DSC_7036.jpg
Agnieszka Kruczek: Zespół
bottom of page