top of page

Julia Bochenek-Broniszewska

Urodziła się w Krakowie, w rodzinie artystycznej, która od dziecka zaszczepiła w niej potrzebę kontaktu ze sztuką. Jest absolwentką Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu. W trakcie studiów została trzykrotnie nagrodzona stypendium Rektora dla najlepszych studentów. Jej rolą dyplomową była rola Clary Immerwahr w spektaklu „Wrocław. Escape Room” w reżyserii Arkadiusza Buszko.  W 2019 roku zobaczyć ją było można w roli Dory w spektaklu „Nasza Klasa”

w teatrze AST we Wrocławiu. Spektakl „Pokłóć się ze mną!”, który zrealizowała  wraz z Miłoszem Broniszewskim w 2021 roku, otrzymał nagrodę za najlepsze wydarzenie festiwalu FAMA oraz był uczestnikiem licznych polskich i zagranicznych festiwali. W 2022 roku zagrała rolę Alicji w spektaklu „Plemię” w reżyserii Magdaleny Młynarczyk. Po tej produkcji reżyserka zdecydowała się zaprosić aktorkę do kolejnej współpracy i tak powstał spektakl Teatru Tashka „Mój teatr jest tam gdzie ja”, w którym Julia Bochenek zagrała główną rolę.

Na ekranie zadebiutowała w 2011 roku główną rolą dziecięcą w filmie „Historia ukryta w czekoladzie” w reżyserii Dariusza Reguckiego.

W ostatnim czasie zobaczyć ją można było w takich produkcjach jak „Stulecie Winnych”, „Pierwsza Miłość”, „Ślad”, „Dzielnica Strachu”, „Przyjaciółki” czy „Komisarz Alex”. 

Wiele lat trenowała sportowo jazdę konną i jest miłośniczką psów

z krótkimi łapkami. 

Dancegraphy_TGF_5154.jpg
Agnieszka Kruczek: Zespół
bottom of page