top of page

Patrycja Ziniewicz

Wokalistka, Aktorka. Od dziecka zbiera doświadczenia związane z pracą na scenie. Jako nastolatka występowała w musicalach młodzieżowych wystawianych przez Szkołę Estradową w Białymstoku m.in. Ona i on czy Dym III. Wiosną 2014 roku wystąpiła w koncercie w Operze i Filharmonii Podlaskiej

w ramach cyklu Opera Młodych.

Studiowała Musical na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki

w Gdańsku. Podczas studiów brała udział w uczelnianych projektach: Miłość

i więcej nic. Koncert piosenek Jacquesa Brela, koncert Musicale, musicale

w Mazowieckim Teatrze Muzycznym czy musical Godspell w reż. Miłosza Gałaja.

W latach 2017 – 2019r współpracowała z Gdyńską Orkiestrą Symfoniczną przy projektach Bajeczne piosenki, ABBA symfonicznie i Mała trójmiejska maskarada.

Od jesieni 2018 roku koncertuje z materiałem List do Czarnego Anioła – piosenki z repertuaru Ewy Demarczyk.

W 2020 roku wydawała swój debiutancki album z tym repertuarem. Premiera krążka odbyła się na antenie Programu Trzeciego polskiego radia w studium im. Agnieszki Osieckiej.

W 2021 roku zadebiutowała na dużym ekranie w pełnometrażowym filmie fabularnym Po Miołość / Pour l’amour podczas 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

W czerwcu 2022 roku film trafił do ogólnopolskiej dystrybucji. Latem 2022 został bardzo ciepło przyjęty i doceniony na dwóch nowojorskich festiwalach: Brooklyn Film Festival oraz Greenpoint Film Festival, gdzie zdobył nagrody główne.

Image by Erik Mclean
Agnieszka Kruczek: Zespół
bottom of page